HistorieRock 1995

V tomto roce jsme se poprvé sešli v restauraci Na přehradě k poslechu reprodukované muziky.

Rock 1996

Vzniká název Černá díra, který je odvozen z černě vymalované místnosti bez oken kde jsme se scházeli. Zároveň vzniká logo jejímž autorem je Eda. Po pár pivech se pádla uložená v rohu místnosti začala v našich rukou měnit v kytary při skladbách AC/DC a jiných, to byl začátek touhy hrát na skutečné nástroje.

Rock 1998

Sehnali jsme různé hudební nástroje na které nikdo z nás neuměl hrát zavřeli se do garáže a začali vyluzovat prapodivné zvuky. Celá tato akce se nahrávala a potom bylo vlastním nákladem vydáno dvoj – cd „ALIVE“

Hráli jsme v sestavě:
Eda – španělka
Robert – španělka
Martin – klávesy
Martina - zpěv
Jindra – basová kytara

Rock 2000 až 2002

Druhá takováto akce se konala u příležitosti Jindrových narozenin, kde jsme se sešli u něho v suterénu a nahráli dvoj – cd „HAPPY BIRTHDAY“. Od této chvíle jsme se začali scházet pravidelně. Zkoušelo se v garáži ale z důvodů několika násobného vykradení jsme byli nuceni hledat novou zkušebnu. Tu jsme díky ochotě Standy nalezli u něho v restauraci Na přehradě. V tuto dobu byl do kapely přizván Tomáš a sním se pevně uchopili nástrojů tyto hráči:

Tomáš – sólová kytara
Robert – basová kytara
Eda – doprovodná kytara
Martin – klávesy, elektrické bicí

Zpívali jsme skoro všichni, ale neúspěšně což je nutné zdůraznit hlavně u Roberta, i když jeho song „Pivo za 2,50“je stále populární mezi členy Černé díry. Následovali ještě dvě CD „BÍLÝ KŮŇ“ a „GARÁŽ“. Po zjištění, že to co hrajeme by se dalo dělat pořádně jsme se rozhodli zprofesionalizovat kapelu. Robert začal chodit do školy hry na basovou kytaru. Po nástupu do nového zaměstnání objevil hardrockovou bubenickou legendu Míru „Větráka“. Jindra se ujal kapelnictví, produkce a zvukového mistrovství. Po dlouhém hledání zpěváka jsme našli zpěváka „Ozzyho“ a tím nastal převratný zlom ve vývoji kapely.To už se píše rok 2002. Jindra vyšťoural na dispečinku MHD folkového kytaristu Petra, kterého jsme skoro nenásilně přeorientovaly na hardrock. Jako poslední do kapely přibyl klávesák Petr.

Tomáš – sólová kytara
Robert – basová kytara
Petr – doprovodná kytara, zpěv
Míra – bicí
Ozzy – zpěv
Petr – klávesy

Rock 2002 až 2005

V červnu 2002 jsme ukončili naši veřejnou produkci koncertem na liberecké přehradě. Důvodem byla nechuť našeho zpěváka pokračovat neboť se přihlásil na vejšku a neměl čas. V tomto roce nás opustil i klávesák Petr i s našimi penězi, které si vypůjčil, ale už nevrátil. Po těchto zklamáních jsme se uzavřeli do naší zkušebny, kde jsme v naději, že se nějaký zpěvák jistě najde, začali zkoušet nové věci. Něco zkoušel zpívat Péťa Hrubý, ale nebylo to ono. Zanedlouho se z kapely nenápadně vytratil i on. Po požáru liberecké přehrady a tím i naší zkušebny jsme byli na dně. Záchranný kruh nám opět (již po druhé) hodil Standa Dušátko, který nám poskytl novou zkušebnu. K naší oslabené sestavě Tomáš, Robert a Míra přibyl koncem roku 2003 kytarista Láďa Vokurka. V této sestavě jsme zkoušeli a dělali nové věci až do 10.07. 2004 kdy jsme se odvážili vylézt ze zkušebny a hrát jako orchestrální předkapela na posledním koncertě restaurace CASINO s kapelou ACT OF GOD. Na tomto koncertě jsme se dali do řeči s Jirkou“Kvído“ Kvíčalou, kterého tato muzika nadchla na tolik, že s námi odzpíval skoro celý koncert. Po pár návštěvách ve zkušebně se stal členem kapely. Takže sestava byla konečně kompletní:


Tomáš – sólová kytara
Robert – basová kytara
Láďa – kytara
Míra – bicí
Jirka "Kvído" Kvíčala – zpěv